20.1. 18.00 Radostnou zvěst nelze umlčet (2.Tim, 2.9.)

, ,

Beseda s humanitárním pracovníkem Petrem Jaškem v modlitebně Církve bratrské 20.1.2022 v 18.00

Petr Jašek (* 1963) je český misionář, humanitární pracovník, dokumentarista a spolupracovník české pobočky organizace Hlas mučedníků. Petr Jašek má dvacetiletou praxi ve zdravotnictví. Humanitárně kromě Súdánu působil také v Nigérii, kde pomáhal obětem útoků islamistické skupiny Boko Haram. Je členem sboru Církve bratrské na Kladně.

V prosinci 2015 byl Petr Jašek zadržen súdánskou tajnou policii na letišti v Chartúmu. Čeští diplomaté jednali o jeho propuštění. Koncem února 2016 se objevily zprávy, že bude souzen podle islámského práva a že mu, přinejmenším teoreticky, hrozí trest smrti. Do Súdánu se vydal kvůli dokumentaci pronásledování tamních křesťanů, k němuž mělo docházet při střetech mezi vládou a povstalci.

V lednu 2017 byl Petr Jašek súdánským soudem odsouzen ke 20 letům odnětí svobody za údajnou protistátní činnost. V únoru 2017 mu byla udělena prezidentská milost a zároveň súdánský prezident Umar al-Bašír nařídil jeho okamžité propuštění. Do České republiky se vrátil 26. února 2017 společně s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem, který byl v Súdánu a o jeho propuštění vyjednával.

Petr Jašek o svých zkušenostech z doby uvěznění, ale také o jeho předchozí práci křesťanského humanitárního pracovníka otevřeně mluví. Pokud o to nechcete přijít, přijďte.  (Zdroj: pozvánka Církve bratrské v Čelákovicích)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář