Zemřel Vladimír Hradec

,

Milí přátelé,

  se smutkem v srdci oznamujeme, že nás 20.2.2020 opustil obětavý kamarád a varhaník, člověk , který s námi sdílel mnohé aktivity.

Fotografie jsou z exkurze u mělnických varhan 18.4. 2018, kterou pro nás právě Vláďa připravil.

Působil jako varhaník na Mělnicku, zejména v kostelích v Záboří a na Pšovce, vychoval a podporoval celou generaci kostelních varhaníků nejen v regionu. Vlastními finančními prostředky, silami i časem přispíval k opravám varhan ve venkovských kostelích a se zpěvačkou a později manželkou  Vlastou Šamanovou aktivně vystupovali na  nejedné hudební akci (vzpomeňme např. Muzejní noc v Čelákovicích v roce 2011).

Zabýval se i přípravou  notových materiálů pro liturgické hraní a  systematickým  uspořádáním Korejsových žalmů na každý den do několika úctyhodných svazků usnadnil život mnoha amatérským varhaníkům  – v naší farnosti je vděčně používáme dodnes.

Málokdo věděl, že   tento skromný  a obětavý člověk má za sebou činnost v protikomunistickém odboji, za kterou si vysloužil 10 let  v Jáchymově a další perzekuce komunistického režimu. Celý jeho příběh najdete  na https://www.pametnaroda.cz/cs/hradec-vladimir-1931 .

Vladimírův odchod je pro nás velkou ztrátou – jeho život pozitivním příkladem a inspirací. Čest jeho památce !

Parte Vláďa Hradec

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář