Svatodušní koncert

,

V neděli 24. 5. 2015 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie uskutečnil Svatodušní koncert – byl zároveň uzavřením Letničních slavností.

EStruplovaTrio  Con canzonetta  v složení  Eva Štruplová (soprán), Filip Himmer (housle) a Miroslav Nosek (kytara) připravilo program z většinou známých děl barokních (př.  J. S. Bach, M. A. Charpentier, T. Albinoni), klasicistních (W. A. Mozart ) a romantické F. Mendelssohn – Bartholdy, N. Rimskij – Korsakov) která však v jejich podání zněla neobvykle barevně a  dynamicky. Interpretace se odehrávala v atmosféře nejvyššího soustředění a maximální kooperace mezi interprety, takže výsledkem byla skutečně autentická interpretace, směřující k prapodstatě předváděné skladby a jejího duchovního obsahu. Tento přístup vynikl i u několika programových překvapení, která představovala i jeho vrcholné body.  Mluvím především o Ravelově Kadish v podání zpěvačky a houslisty, sólově na kytaru provedenému Green and Golden Ralpha Townera či houslovém Nigun ze Suity Baal Shem židovského skladatele Ernesta Blocha, kterým jsme naslouchali se zatajeným dechem.

Muzikanti si navíc získali sympatie svým neokázalým vystupováním a přátelským zájmem o spolupořádající čelákovickou farnost při následném setkání na faře. Lepší závěr Svatodušních svátků jsme si nemohli přát.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář