Šel přes potok Cedron k hoře….

k tématu pašijí se vztahuje letošní sólový recitál legendárního kytaristy a leadera křesťanské folkrockové skupiny Oboroh Slávka Klecandra na Květnou neděli 29. března v 18.00 hod.

Termínem  pašije se označuje část evangelního vyprávění týkající se umučení Ježíše Krista (Passio Domini nostri Iesu Christi  ….). V katolické liturgii se tento příběh předčítá na Květnou  neděli  a na Velký pátek. Pašije se dále dočkaly bohatého literárního, dramatického i hudebního zpracování – za všechny jmenujme např. Matoušovy a Janovy Pašije Johanna Sebastiana Bach či lidové pašijové hry z Bavorska či Šumavy.

Slávek Klecandr se k tomuto tématu obrací v písních. Na repertoáru pašijového koncertu najedeme jak  odkaz starých kancionálů, tak původní Klecandrovu tvorbu. Jeho těžištěm jsou ovšem starozákonní žalmy.  Svým zhudebněním a neopakovatelnou interpretací podtrhuje Slávek Klecandr  krásu i duchovní sílu těchto biblických textů. My, kteří jsme se o tom přesvědčili při jeho kratším vystoupení během Noci kostelů v Čelákovicích v roce 2013, bychom se s Vámi o tento zážitek rádi letos podělili.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Spolek pro varhanní hudbu

slavek_klecandr-2015

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář