Koncert pro varhany a violoncello

Sobota 4. 10.  18.00  Koncert
Drahoslav Gric & Karel Chudý

Gric Drahoslav 2 karel Chudy 5

V sobotu  4. října v 18 hodin 2014 vystoupí v kostele Nanebevzetí  Panny Marie Drahoslav Gric
a Karel Chudý s programem pro varhany a violoncello. Pan učitel Drahoslav Gric je  vedle Josefa Prokopa dalším koncertujícím varhaníkem, který působí na zdejší základní umělecké škole.  Zpravodaj Města Čelákovic nám ho představil již v dubnovém rozhovoru (ZMČ 4/2014) jako úspěšného interpreta (jmenujme alespoň jeho vítězství v Mezinárodní varhanní soutěži v Magdeburgu v roce
v roce 2008), koncertního umělce i nadšeného pedagoga.  Působí  i  jako příležitostný liturgický varhaník v pražských chrámech. Na koncertě vystoupí  se svým  kolegou Karlem Chudým, spolužákem z brněnské konzervatoře i pražské HAMU.  Na Akademii múzických umění studoval Karel Chudý  vedle violoncella i komorní hru. Hudební vzdělání si prohloubil  na Hochshule für  Musik und Darstellende Kunst v Stuttgartu a orchestrální akademii Rozhlasového orchestru SWR –Stuttgart. Je mj. členem Sedláčkova kvarteta (více : www.karelchudy.cz).  S Drahoslavem  Gricem nejen společně vystupují ,  ale také organizují kulturní cyklus Sloupy kultury ve Sloupu v Moravském krasu(www.sloupykultury.cz).
Pro čelákovický koncert si oba umělci připravili program složený ze skladeb především romantických autorů (př. Max Bruch, Oscar Wermann, Joseph Gabriel Rheinberger), jejichž díla jsme zatím v Čelákovicích často neslýchali.

141004_gric

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář