Audience u císaře Karla I.

Audience u císaře Karla I. – Rudolfinské slavnosti
Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, 27. – 29. dubna 2012

Tradiční historická akce, při níž si město i zámek Brandýs nad Labem připomínají celou svoji slavnou minulost spjatou s rodem Habsbursko-lotrinským od roku 1547 až do roku 1918, proběhne letos o posledním dubnovém víkendu již po desáté.

V roce 2012 vzpomeneme řady výročí – 90. výročí úmrtí blahoslaveného císaře a krále Karla I. Rakouského, 120. výročí narozenin císařovny Zity a nedožité 100. narozeniny Dr. Otty Habsburského, čestného občana města.

 

S Audiencí jsou letos spojeny Rudolfinské slavnosti, aby připomenuly pro město a zámek Brandýs nad Labem i celé Čechy zvlášť významná výročí 400 let od smrti a 460 let od narození císaře Rudolfa II.

Audience u císaře Karla I. – Rudolfinské slavnosti 2012 na císařském a královském zámku v Brandýse nad Labem budou opět příležitostí ke slavnostnímu setkání vojenských historických jednotek a milovníků tradic z ČR, z Maďarska, Polska, Německa, Slovinska i Bulharska. Nejpočetnější zastoupení hostů bude mít jako obvykle Rakousko, odkud letos přijíždí i 50členná delegace rakouské armády, církve a historiků za památkami císaře Karla v našem městě.

Audienční mše v poutním chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi a v kostele Obrácení sv. Pavla v Brandýse budou doprovázeny hudbou autorů renesance a baroka, kterou provedou zdejší sbory s orchestrem Far Musica i proslavená Musica Florea Praga. Kulturní program nabídne výstavy v rudolfinském duchu, pohledy do alchymistické kuchyně i oblíbené bitevní ukázky v prostorách zahrady a zámku, které bývaly pro císaře Rudolfa II. nejoblíbenějšími místy jeho častých pobytů mimo sídelní město Prahu.

 

http://audience-brandys.cz/

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář