AFFETO -3.10. v 17.00 Husův sbor Čelákovice

15_AFFETTOV sobotu 3. října v 17.00 se v Husově sboru v Čelákovicích uskuteční další projekt v rámci Husova roku. Koncert vokálně instrumentálního souboru AFFETTO připravuje na základě již tradiční spolupráce Spolek pro varhanní hudbu s čelákovickým Husovým sborem.
Výrazným členem AFFETTA je Jan Mikušek, proslulý (nejen) v celém kulturním Polabí, kde se s rodinou usadil. Tohoto rodáka z Valašského Meziříčí známe jako všestranného umělce – pěvce, vládnoucího výjimečným kontratenorem, herce, dirigenta a varhaníka, protagonistu mnoha výjimečných projektů jak na poli autentické interpretace staré hudby (např. spolupráce s Musica Florea, Societas inkognitorum ad..) , tak soudobého umění (mj. moderní opery Mistři Svatopluka Havelky, Zítra se bude… nebo Toufar Aleše Březiny…). V regionu je zapsán především jako sbormistr úspěšného pěveckého sboru Vox Nymburgensis, působícího při Městské kulturním středisku v Nymburce.
Dalšími členy AFFETTA jsou: Aleš Procházka (bas), Vladimír Richter a Marek Olbrzymek (tenor). Společnými znaky všech pěvců je profesionální hudební vzdělání získané na středních a vysokých hudebních školách, sólistická erudice, znalost autentické interpretace staré hudby, bohaté zkušenosti s provozováním hudby soudobé. Soubor vychází z přesvědčení, že zpěv jako nejpřirozenější hudební projev nabízí nevyčerpatelné možnosti jemného vystižení nálad a pocitů, které do svých skladeb ukryli autoři všech historických epoch a žánrů. Pracují tedy s emocemi, barvou zvuku i akustickými vlastnostmi chrámového či světského prostoru, ve kterém vystupují. Jejich široký repertoár se pohybuje od české a evropské renesance přes soudobou klasiku až po úpravy spirituálů či písní Beatles. Suverénní pěvecké mistrovství ve spojení s originální, nápaditou a dynamickou interpretační prací přináší AFFETTU uznáním doma i v zahraničí a posluchačům jeho koncertů čistou hudební radost a silný prožitek.
AFFETTO pravidelně spolupracuje s významným a taktéž experimentujícím varhaníkem, improvizátorem a skladatelem Martinem Jakubíčkem , kterého s nimi v Čelákovicích také uslyšíme.
Koncert , který je realizován s podporou Města Čelákovic a místních firem, je jistě příslibem výjimečného hudebního zážitku.

Program koncertu ke stažení.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář