30.9. 19.00 Kontratenor včera a dnes

,

Ve středu 30. září v 19 hodin se uskuteční koncert „Kontratenor včera a dnes“ v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích. Ústředním bodem programu je kantáta Stabat  Mater současného českého skladatele Tomáše Hanzlíka v interpretaci Jana Mikuška (kontratenor), Rejchova kvarteta a jejich hostů. Jde o výjimečnou možnost seznámit se se současnou duchovní hudbou, která je zároveň bezpečně podložena autorovou znalostí metod historické kompoziční a interpretační práce.  S tím  souvisí  i využití vysokého mužského hlasu (jako sólového hlasu ústředního díla),  podobně  jako tomu bylo v dobách baroka. Pro srovnání budou uvedeny skladby př. Antonia Vivaldiho a  G. F. Händela  blízké formou i duchovní závažností. Z pera Tomáše Hanzlíka zazní i Smyčcový kvartet č. 2. Koncert je  po všech stránkách ( dramaturgicky, kompozičně i interpretačně) poměrně výjimečnou záležitostí. Doufáme, že se nám jej – po jarním odkladu – povede za dodržení všech hygienických opatření zrealizovat.

Projekt je realizován za finanční podpory Města Čelákovic a Středočeského kraje.    Více: https://operaplus.cz/kontratenor-vcera-a-dnes/

 VZHLEDEM K EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI SLEDUJTE, PROSÍM, NAŠE STRÁNKY – O PŘÍPADNÝCH ZMĚNÁCH VÁS  BUDEME BEZPROSTŘEDNĚ INFORMOVAT!

OMLOUVÁME SE, ŽE SE  ANONCOVANÉ STREAMOVANÍ NAKONEC Z ORGANIZAČNÍCH PŘÍČIN NEUSKUTEČNILO A DĚKUJEME VŠEM, KDO KONCERT SVOU ÚČASTÍ PODPOŘILI ! 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář