2.12. Rosu dejte nebesa… Adventní koncert

,

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích 17.30

Staročeské roráty a další skladby provede trio v obsazení: Tereza Glosová – soprán, Jana Eisenhammerová – zobcové flétny, Ondřej Bernovský – varhany

Ondřej Bernovský vyučuje hru na klavír, cembalo a varhany

V sobotu 2. 12. v  17.30  se  v rámci bohatého adventního programu ve městě  koná v kostele Panny Marie v Čelákovicích koncert s názvem  Rosu dejte nebesa ….  To je úvodní text staročeských rorátů, tj. mariánských liturgických zpěvů,   které se   na našem území  provozovaly v adventní době snad již  od časů Karla IV. a svého vrcholu dosáhly v 16. století. Právě roráty tvoří páteř celého programu.

Ondřej Bernovský vyučuje hru na klavír, cembalo – a nově také na varhany – v Základní umělecké škole v Nehvizdech. Ondřej je absolventem pražské HAMU, koncertuje sólově i s komorními soubory, působí jako pedagog Konzervatoře Teplice i liturgický varhaník v Husově sboru v pražských Hlešovicích. Jeho stálá spoluhráčka na zobcové flétny, Jana Eisenhammerová je toho času frekventantkou  Akademie staré hudby v Brně. Trio doplní vycházející hvězda v oblasti poučené interpretace staré hudby – sopranistka Tereza Glosová. Pochází z Liberecka a  studuje teplickou konzervatoř ve třídě Anny Hlavenkové.

Koncert je realizován ve spolupráci s Římskokatolickou farností v Čekákoivcích a za finanční podpory Města Čelákovic.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář