Ludmila Vernerová – soprán

Zdeněk Rys – hoboj

Lydie Härtelová – harfa

Ludmila-Vernerová-150Ludmila Vernerová debutovala po absolutoriu na pražské AMU (1986) v Komorní opeře Praha, poté byla přijata do Operního studia Národního divadla v Praze. Navštěvovala četné mistrovské kursy a byla pravidelně zvána na stuttgartskou Bachakademii. Nyní je sólistkou  Státní opery  Praha.  Zde vystupuje ve stálém angažmá téměř v desítce významných operních rolí. Další podstatnou složkou jejího repertoáru tvoří stylová interpretace duchovní hudby. Natočila již více než 40 CD s oratorními díly 17. -18. století.  Často vystupuje v zahraničí a spolupracuje s mnoha renomovanými orchestry a dirigenty. Vedle Trifolium Pragense je členkou souboru  Collegium Flauto dolce.

 

 

 

rys-150Zdeněk Rys se nedlouho po absolutoriu konzervatoře stal hobojistou a uměleckým vedoucím Pražského dechového tria, se kterým dodnes uskutečnil více než tři stovky koncertů u nás i v zahraničí (Japonsko, Německo, Rakousko, Belgie, Francie). S tímto souborem získal v roce 1995 1. cenu v soutěži „Mladá Praha“ a stal se účastníkem světové soutěže komorních souborů v Tokiu. Od r. 2002 působil v dechovém kvintetu Academia. Od roku 1993 je hobojistou pražských rozhlasových symfoniků. Jeho orchestrální činnost dále zahrnuje stálou spolupráci s předními tělesy, například s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, s Pražským komorním orchestrem, Virtuosi di Praga atd. Za svou kariéru účinkoval v 38 zemích světa.

 

 

 

Lydie-Hartelová-150
Harfistka Lydie Härtelová je absolventkou pražské AMU. Působila v souboru Musica Bohemica, poté jako sóloharfistka Smetanova divadla (dnes Státní opera), nyní je sóloharfistkou Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. Sólově koncertuje a nahrává pro Český rozhlas a hudební vydavatelství doma i v zahraničí. Od září 2012 vede harfovou třídu na Pražské konzervatoři.

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] 11. května v 18.00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích koncert souboru Trifolium pragense ve složení Ludmila Vernerová – soprán, Lydie Härtelová- harfa a Zdeněk Rys – hoboj. Na […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář