Noc kostelů 2015

15_noc_kosteluV pátek 29. 5. 2014 proběhne v našem městě další Noc kostelů, nad kterou opět převzal záštitu pan starosta, ing. Josef Pátek. Akce proběhne v podobě tří časových bloků, probíhajících následně v jednotlivých církvích (římskokatolická, bratrská a husitská). Podrobný program najedete zde. Program v kostele Nanebevzetí Panny Marie bude zahájen bohoslužbou (18.00), kterou bude celebrovat nově od listopadu 2014 instalovaný pan farář Mikuláš Uličný, symbolicky v den svých narozenin. Po ní bude následovat exkurze do historie kostela ve světle nejnovějších objevů v podání toho nejpovolanějšího – historika a dlouholetého ředitele čelákovického muzea – Jaroslava Špačka (18.30).
V 19. 00 následuje koncert ve spolupráci s přerovskou farností. Hlavní protagonista, vynikající kytarista Lukáš Sommer (1984) žije v Lysé nad Labem a je považován za jednu z nejvýraznějších osobností současné skladatelské generace.
Jeho bohatá tvorba zahrnuje skladby nejrůznějších žánrů a obsazení, z nichž mnohé se dočkaly významných ocenění a jsou uváděny na tuzemských festivalech včetně Pražského jara. Vystupuje též sólově se svým autorským kytarovým recitálem. Inspiruje se hlubokými tématy z oblasti duchovní, literární i filosofické. Svými kompozicemi klade Lukáš Sommer často sobě i publiku závažné existenciální otázky, jeho soustředění se blíží meditaci. Z těchto a mnoha dalších důvodů je tím pravým hostem pro letošní Noc kostelů (více:lukassomer.eu).

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář